Wednesday, 26 June 2019
 
آخرین اخبار
 

مدیرعامل شرکت آبفارخراسان جنوبی از پذیرفته شدن 21 عنوان مقاله علمی در سال 95 خبرداد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی از انعقاد 3 مورد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها  و مراکز علمی سطح استان شامل دانشگاه آزاد، دانشگاه بیرجند و پارک علم و فناوری در سال 95 خبر داد و افزود: تعداد 21 عنوان مقاله علمی ازهمکاران در کنفرانس ها و همایش های ملی و بین المللی پذیرفته و حمایت شده است.

مهندس بسکابادی گفت: با توجه به لزوم ایجاد فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، این شرکت نسبت به چاپ 500 جلد کتاب با عنوان "آب شیرین کن های خورشیدی" در سال 95 اقدام نموده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی حمایت از 3 مورد پایان نامه و 1 مورد طرح تحقیقاتی و همچنین 2 مورد طرح فناورانه و برگزاری کارگاه آموزش مقاله نویسی در سال 95 را نیز به عنوان عملکرد حوزه پژوهش شرکت اعلام نمود.

وی اظهار امیدواری کرد در سال 96 بتوانیم گام موثرتری در حوزه پژوهش و تحقیقات شرکت برداریم.

پذیرفته شدن 21 عنوان مقاله از کارکنان آبفار خراسان جنوبی در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی

     

رئیس اداره تحقیقات، بهره‌وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته تعداد 21 مقاله از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در کنفرانس‌ها و سمینارهای ملی و بین‌المللی پذیرفته شده است.

حسن دیدبان اظهار داشت: با ابلاغ چارت جدید سازمان در سال گذشته اداره تحقیقات، بهره‌وری و تحول اداری شرکت در ابتدای خردادماه سال گذشته تشکیل شد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته هفت جلسه كميته تحقيقات كه ١٧نفر عضو دارد برگزار شده است.

رئیس اداره تحقیقات، بهره‌وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی یادآور شد: باتوجه به طرح مباحث تخصصي در حوزه آب و فاضلاب تشكيل كارگروه‌های مربوطه در دستور كار قرار گرفت و طرح‌ها و موضوعات تحقيقاتی قبل از ارائه در جلسات كميته به اين كارگروه‌ها ارجاع و در صورت تأييد در كميته تحقيقات مورد بحث و بررسی قرار می‌گيرد.

دیدبان با بیان اینکه تمامی اعتبارات حوزه تحقیقات در سال گذشته از محل یک درصد فروش آب به مبلغ حدود 350 میلیون ریال بوده است، افزود: این میزان اعتبار در بخش ارائه مقالات علمی، انعقاد قراردادهای پژوهشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، چاپ کتاب و حضور در سمینارها و کنفرانس‌ها هزینه می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته تعداد 21 مقاله از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در کنفرانس‌ها و سمینارهای ملی و بین‌المللی پذیرفته شده است.

رئیس اداره تحقیقات، بهره‌وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: تعداد پنج نفر از همكاران  با ارائه و پذيرش هفت مورد مقاله در حوزه آب و فاضلاب مقام دوم را در سطح كشور بدست آورده‌اند.

دیدبان با اشاره به اینکه در سال گذشته یک کارگاه مقاله‌نویسی برای 65 نفر از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی طي تفاهم‌نامه‌ای كه با دانشگاه بيرجند به امضا رسيده برگزار شده است، تصریح کرد: همچنین در سال گذشته سه تفاهم‌نامه با دانشگاه بیرجند، آزاد و پارک علم و فناوری در راستای اهداف تحقیقاتی شرکت منعقد شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با دانشگاه‌ها مقرر گرديد موضوعات پايان‌نامه‌های كه در راستای وظايف و خدمات آب و فاضلاب روستايی باشد از حمايت مادی و معنوی شركت آبفار استان برخودار شوند، یادآور شد: در این راستا در سال گذشته سه پایان نامه مورد حمایت این شرکت قرار گرفته است.

رئیس اداره تحقیقات، بهره‌وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی افزود: در سال گذشته تعداد پنج عنوان پروژه تحقیقاتی به فراخوان گذاشته شده که پروپزال‌های متفاوتی در این راستا دریافت شده که با یک مورد قرارداد بسته شده و چهار مورد دیگر در مرحله انعقاد قرارداد است.

دیدبان ادامه داد: از مجموعه این پنج عنوان پروژه سه مورد کد ملی تحقیقاتی از سامانه ملی سمات دریافت کرده است.

وی به فعالیت‌های اداره تحقیقات شرکت آبفار استان در راستای چاپ کتاب در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت چاپ دو کتاب با عنوان آب شیرین‌کن‌های خورشیدی که تا اواسط اردیبهشت‌ماه جاری به چاپ می‌رسد و کتاب الکترو پمپ‌های شناور و کاربرد آن تا پایان امسال چاپ می‌شود در حال پیگیری است.

در کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب کشور: 7عنوان مقاله از کارشناسان آبفار خراسان جنوبی پذیرفته شد

  

رئیس اداره تحقیقات، بهره وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: در کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران 7 عنوان مقاله از کارشناسان آبفار استان پذیرفته شده است.

حسن دیدبان اظهار داشتکنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران روزهای ٢۶ و ٢٧ بهمن ماه امسال در تهران برگزار شد.

وی با بیان اینکه چندین مقاله از طرف خراسان جنوبی به این کنگره ارسال شده بود، تصریح کرد: از مجموع مقالات ارسال شده از استان به دبیرخانه این کنگره دو مقاله به صورت سخنرانی و پنج مقاله به صورت پوستر پذیرفته شد.

رئیس اداره تحقیقات، بهره وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ادامه داد: یکی از مقالات پذیرفته شده در این کنگره با عنوان بررسی پتانسیل خورندگی و رسوب گذاری منابع تأمین آب شرب روستاهای شهرستان نهبندان و همچنین عنوان بررسی و ارزیابی تغییرات کیفیت آب آشامیدنی روستاهای شهرستان نهبندان طی سال های ٩4_93 با استفاده از نرم افزار Arc GIS بوده که این دو عنوان مقاله از طرف مهندس محسن عزیزی تهیه شده است.

وی افزود: از مقالات پذیرفته شده در این کنگره از خراسان جنوبی با عناوین بررسی کارآیی کیتین استخراج شده از پوست میگو در حذف رنگزایی ری اکتیو بلو 29 ( مطالعه ایزوترم و لمینیتیک) و بررسی کیفیت شیمیایی و میکروبی آب تصفیه شده دستگاه های آب شیرین کن در شهر بیرجند در پاییز و زمستان 94 از طرف خانم مهندس مریم غفوری بوده است.

رئیس اداره تحقیقات و بهره وری و تحول اداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به یکی دیگر از مقالات پذیرفته شده در این کنگره در راستای بررسی کیفیت میکروبی آب آشامیدنی روستاهای طبس بوده است، یادآور شد: این بررسی طی یک دوره چهار ساله از سال 91 تا 94 بوده و این مقاله توسط مهندس محسن میرشاهی ارائه شده است.

 مهندس دیدبان خاطرنشان کرد: از دیگر مقالات پذیرفته شده در این کنگره بررسی عملکرد اسفرزه و کتیرا به عنوان کمک منعقد کننده طبیعی همراه با کلروفریک در حذف کدورت آب( مطالعه موردی سد نهرین) از آقای مهندس امیر اردلان ایزدی و مقاله پهنه‌بندی کیفی آب با روش بولین و فازی منابع آب روستاهای شهرستان بیرجند از آقای مهندس سعید توکلی است.

تقدیر وزیر نیرو از آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در آئین خدمت رسانی آب و برق به روستاها

        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

آئین خدمت رسانی آب و برق به روستاهای سطح کشور با حضور جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهور، مهندس چیت چیان، وزیر محترم نیرو، مهندس تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران و مسئولین شرکت های تابعه وزارت نیرو در محل سالن اجلاس سران اسلامی در تهران برگزار گردید.

وزیر نیرو در قسمتی از این جلسه اظهار داشت خدمت رسانی به روستاها بعنوان بخش قابل توجهی از جمعیت کشور حائز اهمیت بوده و ایجاد امکانات زیر بنایی وزیر ساختی در این مناطق از جمله اولویت های ماست

مهندس چیت چیان خدمات به روستائیان را در دو بخش آب رسانی براساس آمار و ارقام برشمرد و تصریح کرد: بالغ بر5200 روستا در سطح کشور از نعمت آب پایدار و همچنین روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار شدند که روستاهای صعب العبور و دور افتاده نیز از این ام مستثنی نبودند

در ادامه این مراسم از مدیران دست اندرکاران خدمت رسانی در بخش آب و برق مورد تقدیر قرار گرفتند.

برهمین اساس مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو با اهداء لوح تقدیر از خدمات شرکت آبفار خراسان جنوبی تقدیر و تشکر کرد.

در بخشی از این لوح آمده است

جناب آقای مهندس علی اکبر بسکابادی

مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی

توسعه روستاها مرهون تلاش ارزشمند مدیران و کارکنانی است که با تدبیر و امید و روحیه جهادی در این عرصه نقش‌آفرینی می‌کنند، اینک که با برق‌رسانی به روستاهای بالای 10 خانوار و آبرسانی به 5200 روستا با جمعیت 4 میلیون نفر در دولت یازدهم، گامی بلند در راه توسعه روستاهای کشور برداشته شده است؛ از تلاش‌های مجدانه جنابعالی و همکارانتان در راستای تحقق اهداف صنعت آب و آبرسانی روستائی تقدیر و تشکر می‌نمایم.

علی اکبر بسکابادی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی نیز افزود: خراسان جنوبی در سال 1395 در بیش از 68 روستا اقدام به اجرای عملیات آبرسانی نموده است

تجلیل از 74 ایثارگر شرکت آبفار خراسان جنوبی، با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران

با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران از 74 ایثارگر شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تجلیل شد.

مراسم تجلیل از ایثارگران شرکت‌های وابسته به وزرات نیرو در خراسان جنوبی با حضور مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران برگزار شد.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران ضمن تقدیر از همت مدیران عامل آب و برق استان در راستای برگزاری مراسم تجلیل از ایثارگران اظهار داشت: خدمت کردن در وزارت نیرو نوعی ایثارگری بوده و با توجه به گستردگی خراسان جنوبی و پراکندگی آن، خدمت‌رسانی در این حوزه کاری بسیار دشوار است.

محمدمرادی به نقش وزرات نیرو در طول دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: وزرات نیرو بعد از نیروهای نظامی و جهاد سازندگی یکی از دستگاه‌هایی بود که نقش مستقیمی در طول دوران جنگ ایفا کرد و علاوه بر شهید عباس‌پور که در سمت وزارت قرار داشتند بیش‌از 530 شهید را این وزارت خانه تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی مرزبانان کشور هستند، بیان داشت: خراسان جنوبی با وجود مرز مشترکی که با افغانستان دارد دارای امنیت بسیار بالایی است و این نشان دهنده مرزبانی خود مردم از این مرز ملی است.

وی که مسؤولیت ستاد اربعین را در مجموعه در وزارت نیرو بر عهده دارد از خدمات صنعت آب و برق خراسان جنوبی در مراسم اربعین امسال تقدیر کرد و گفت: مجموعه صنعت آب و برق استان در اربعین خوش درخشیدند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران ادامه داد: تامین آب و برق 3 میلیون زائر ایرانی نماد ایثارگری بود که در ایام اربعین انجام شد.

مرادی مراسم تجلیل از ایثارگران استان را در کشور الگو دانست و افزود: در وزارت نیرو این مراسم نهادینه شده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از 74 ایثارگر شرکت و امور آب و فاضلاب روستایی استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان