دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

با حضور مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی انجام گرفت؛ بررسی روند پیشرفت فیزیکی پروژه های اجرایی شهرستان درمیان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به همراه تنی چند از مدیران و کارشناسان این شرکت، با حضور در منطقه، روند اجرایی پروژه های آبرسانی روستایی شهرستان درمیان را مورد بررسی قرار داد.

راستین راستکار، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان درمیان، ضمن تایید این خبر اظهار داشت: در بخشی از این بازدید مجتمع های درمیان و فخرود مورد ارزیابی میدانی قرار گرفت و از محل چاه، تاسیسات و همچنین خطوط انتقال این پروژه ها دیدن به عمل آمد.

وی ادامه داد: در جریان این بازدید، تذکرات و موارد متعددی در جهت تسریع در روند اجرای این پروژه ها مورد طرح و برسی واقع گردید، تا هرچه زودتر شاهد اتمام پروژه و بهره برداری از آن باشیم.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان درمیان همچنین به بررسی میدانی پروژه آبرسانی مجتمع کلاته ملا اشاره کرد و افزود: در ابتدای مسیر، از مراحل اجرای شبکه توزیع روستای نخاب بازدید به عمل امد و دستورات و تدکرات لازم به پیمانکار داده شد و مقرر گردید تا در اسرع وقت عملیات اجرای خط انتقال و احداث مخزن ذخیره روستا نیز آعاز گردد.

راستین راستکار ادامه داد: مسیر اجرای خط انتقال و مخزن ذخیره روستای گیت از دیگر مناطقی بود که تحت بررسی قرار گرفت و موارد فنی و اصولی در جلسه هم اندیشی و نشستی که در محل کارگاه پروژه برگزار شد به کارشناسان و ناظر و پیمانکار داده شد تا سریعا پیگیری و انجام گردد.

وی به بازدید از مسیر اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال لوله جی ار پی دشت شیرکاب اشاره کرد و یادآور شد: این مسیر جهت اتصال چاه زیدان به چاه دشت شیرکاب در حال اجرا است که جهت تامین آب و جبران کمبود احتمالی روستاهای مجتمع زیدان خواهد بود.

راستکار همچنین با بیان اینکه کار در مسیرهای کوهستانی و صعب العبور و صددرصد سنگی، بسیار دشوار و پرهزینه است، تصریح کرد: اجرای لوله گذاری خط انتقال روستاهای انیک و نوغاب در دست اجرا می باشد که کوهستانی بودن منطقه سرعت این پروژه را بسیار کند کرده است.

وی افزود: مطابق با دستور مدیرعامل شرکت، مقرر گردید ظرف مدت محدود، نسبت به تسریع در اجرای مسیرهای اولویت دار پروژه و احداث برخی مخازن و اتمام لوله گذاری مسیرها تحت نظارت بیشتر ناظرین استان و شهرستان و همچنین ناظر مشاور، اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان درمیان با اشاره به حجم عملیات منطبق با پیمان اجرایی پروژه آبرسانی مجتمع کلاته ملا اظهار داشت: طبق این پیمان که به مدت دو سال و در مهرماه سال ۹۶ منعقد گردیده است، حدود ۷۰ کیلومتر خط انتقال، ۵ کیلومتر شبکه توزیع با احداث ۱۳ باب مخزن ذخیره، ۲ باب ایستگاه پمپاژ، چاهک پمپار، اتاقک تابلو برق و... از جمله احجام عملیاتی این پروژه می باشد.

وی ادامه داد: حدودا با گذشت یکسال از مدت پیمان، بنا به دلایل اقتصادی و نوسانات بازار و عدم تامین لوله و اتصالات و همچنین مصالح پای کار علی الخصوص میلگرد و اهن الات مورد نیاز، تاکنون پیشرفت پروژه شرایط مطلوبی نداشته است.

وی با توجه به مذاکرات و تعاملات انجام شده ابراز امیدواری کرد که سریعا میلگرد و مصالح مورد نیاز در این بخش کار، تامین و عملیات اجرایی این پروژه با جدیت ادامه یابد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان