دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

همزمان با هفته دولت، بزرگترین مخزن ذخیره آبی روستایی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور مهندس علوی مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، مخزن ذخیره 2000 مترمکعبی روستاهای حاشیه شهر بیرجند به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به بهره برداری از این پروژه افزود: با بهره برداری این پروژه روستاهای چهکند، امیرآباد، حاجی آباد، شمس آباد و حسین آباد سادات با جمعیت بالغ بر 5 هزار و 467 خانوار در شهرستان بیرجند بهره مند شدند.

مهدی صفوی نژاد در ادامه به تشریح مشخصات فنی این پروژه پرداخت و تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سال 1395 آغاز شد که شامل احداث مخزن ذخیره 2000 مترمکعبی و 9200 متر احداث خط انتقال جهت هدایت آب از محل سه حلقه چاه عمیق به این مخزن می باشد.

وی همچنین بیان کرد: احداث 4 مورد حصارکشی به طول 640 متر، احداث 6 باب حوضچه شیر آلات، تجهیز و نصب 4 مورد اتصال محل چاه، اجرای 20 مورد علایم مسیر، احداث 4 باب اتاق تاسیسات و پیش بینی و تهیه یک دستگاه دیزل ژنراتور اضطراری جهت مواقع افت فشار و یا قطعی ناگهانی برق، از جمله اقدامات این پروژه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تاکید کرد: از نکات مثبت این پروژه می توان به این موضوع اشاره کرد که با راه انداز این مخزن، سایر مخازن و تاسیسات از مدار خارج نخواهند شد و در صورت اختلال در هر قسمت از این تاسیسات، میتوان نسبت به پایداری جریان آب اطمینان داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز ضمن تشکر از مجموعه شرکت آب و فاضلاب روستایی گفت: این شرکت توانسته با تلاشهای خود طی چند سال گذشته مشکل کم آبی روستاهای استان را تاحد قابل قبولی مرتفع کند.

علوی مقدم با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به مردم افزود: با توجه به تلاش دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن خدمات دولت، وظیفه مسئولان است که خدمت رسانی به مردم را به بهترین نحو انجام دهند و اطلاع رسانی کنند.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان