دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

اصلاح و بازسازی بیش از 15 کیلومتر شبکه فرسوده با همکاریهای مردمی و دهیاران روستاهای قاینات خراسان جنوبی

    

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات از اصلاح و بازسازی 15 هزار و 392 متر از خطوط انتقال و شبکه توزیع روستایی در این شهرستان خبر داد.

محمدرضا عیدی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به عمر بالا و قدمت برخی از شبکه های توزیع روستایی، خطوط انتقال و همچنین تاسیسات آبرسانی روستایی در سطح شهرستان، هدر رفت بالایی را بدنبال داشته و این امور بر آن شده که در جهت مدیریت داشته ها گام بردارد.

وی ادامه داد: بر همین اساس طبق تعاملات انجام شده از سال 96 با بخشداران بخش مرکزی، سده و نیمبلوک، روستاهایی که بیشترین حجم هدر رفت آب را دارا بودند مورد بررسی و شناسایی قرار گرفتند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات به نشست مشترک با دهیاران و بخشداریها شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به فرآیندهایی چون آسفالت و سنگ فرش معابر و در جهت هماهنگی جهت انجام امور زیربنایی در این روستاها، نسبت به تنظیم و تبیین تفاهم نامه هایی مابین این امور و دهیاری ها اقدام به عمل آمد و بر طبق این تفاهم نامه ها مقرر گردید اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده در روستاهای هدف با مشارکت خود اهالی انجام گیرد.

عیدی افزود: حفاری، نیروی کارگری، تهیه خاک سرندی و پرنمودن چاله ها پس از لوله گذاری از جمله مواردی است که طبق تفاهم نامه توسط اهالی صورت میگیرد.

وی خاطرنشان کرد: طراحی و مهندسی مجدد، تهیه لوله و اتصالات و نظارت بر نحوه اجرا از جمله فرآیندهای مربوط به امور آب و فاضلاب روستایی قاینات بوده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات با بیان اینکه در سال 96 بالغ بر 5 هزار و 250 متر عملیات لوله گذاری اجرا گردیده است؛ تصریح کرد: با توجه به اهمیت اصلاح شبکه های فرسوده، این فرآیند در سه ماهه اول سال جاری نسبت به کل سال 1396، افزایش دو برابری داشته و برابر با 10 هزار و 142 متر لوله، مورد تعویض قرار گرفته است.

محمدرضا عیدی در پایان ابراز امیدواری کرد با همت اهالی روستاها و همچنین کمک خیرین آبرسان، بتوان بیش از پیش از اتلاف آب شرب روستاهای شهرستان جلوگیری کرده و با مدیریت صحیح توزیع از سوی این امور و مدیریت مصرف توسط مردم، بحران کم آبی در منطقه را پشت سر گذاریم.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان