دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

بازدید معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی از روند اجرایی پروژه آبرسانی روستایی مجتمع کویر شهرستان طبس

سید مجتبی علوی مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی به همراه تنی چند از مدیران ارشد استان، از روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی پروژه آبرسانی روستایی مجتمع کویر شهرستان طبس بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به وضعیت موجود این مجتمع اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این مجتمع آبرسانی تعداد 14 روستا با جمعیتی بالغ بر 3600 نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.

مهدی صفوی نژاد ادامه داد: میزان تولید آب در این مجتمع براساس بررسی های فنی به میزان 10 لیتر بر ثانیه است که امیدواریم این عدد در آینده ای نزدیک و با وارد شدن چاه جدید در مدار به 17 لیتر بر ثانیه برسد.

وی ابراز امیدواری نمود با افزایش میزان تولید آب در این مجتمع و حفر و تجهیز منابع آبی جدید، جمعیت 5900 نفری روستاهای این مجتمع به طور کامل تحت پوشش قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه طول خطوط انتقال موجود در این مجتمع 72 کیلومتر است؛ خاطر نشان کرد: در حال حاضر قسمت عمده پیمان این مرحله از پروژه شامل اجرای 9 کیلومتر خط انتقال است که از روستای ده ته آغاز و تا روستای زنوغان ادامه می یابد و تاکنون بالغ بر 46 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

صفوی نژاد یادآور شد: براساس پیمان، مدت این پروژه شش ماه و مبلغ اعتبار آن 4 میلیارد و 200 میلیون ریال می باشد و از اواسط اردیبهشت ماه آغاز گردیده است.

در ادامه، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به فرسودگی تاسیسات آبرسانی این مجتمع، تصریح کرد: بیش از 220 دستگاه کنتور خراب، بیش از 24 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، بالغ بر 200 مترمکعب مخزن فرسوده و همچنین یک حلقه چاه خارج شده از مدار از جمله تاسیسات فرسوده موجود در این مجتمع است که طبق برآورد به عمل آمده بالغ بر 18 میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه جهت اصلاح و بازسازی آن مورد نیاز می باشد.

وی اعتبارات مصوب سال مالی 96 مجتمع آبرسانی کویر شهرستان طبس را برابر با 35 میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود 53 درصد و بالغ بر 18 میلیارد و 837 میلیون ریال تخصیص یافته است.

صفوی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات برای سال مالی 1397 به طور جدی در دست اقدام و پیگیری می باشد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان