چهارشنبه, 23 آبان 1397
 
آخرین اخبار
 

مدیرامور آب و فاضلاب روستایی قاین اعلام کرد: حفر چاه جدید مجتمع آبرسانی گرماب

مدیرامور آب و فاضلاب روستایی قاین از قرارداد حفر چاه جدید در مجتمع آبرسانی گرماب خبرداد و گفت: ظرف 10 روز آینده حفر چاه جدید در مجتمع گرماب آغاز خواهد شد.

محمد رضا عیدی  افزود: روستای گرماب یکی از بزرگترین روستاهای عشایری شهرستان قاینات است که در 68 کیلومتری قاین قرار دارد و بیش از 250 خانوار در این روستا ساکن هستند.

وی ادامه داد: مدتی است که اهالی روستا با کمبود شدید آب مواجه هستند به طوری که تعدادی از اهالی روستا مدت استفاده از آب را در شبانه روز 20 دقیقه اعلام می کنند و خواستار پیگیری مسئولین و رفع مشکل آبرسانی به این روستا هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاین گفت: مجتمع گرماب بین دو شهرستان قاینات و زیرکوه قرار دارد و تولید و استحصال آب در شهرستان زیرکوه صورت می گیرد و پس از استحصال آب اول به 4 روستا از شهرستان زیرکوه می رسد و سپس به امیرآباد سرچشمه، سرمستی، گرماب، تیگاب و مهدی آباد از شهرستان قاینات می رسد.

وی افزود: این مجتمع 9 روستا را در برمی گیرد و به دلیل خشکسالی های 20 ساله چاه با کاهش شدید دبی آب مواجه شده است .

عیدی گفت: هر میزان آب که در اختیار ما قرار می گیرد بر اساس جیره بندی بین 5 روستا توزیع می شود .

وی با تاکید بر این که مردم باید در این بحران بی آبی صرفه جویی بیشتری داشته باشند گفت: ما نمی گوییم مشکل آب روستاهای مجتمع گرماب صد در صد حل شده است اما روستاهای تیگاب و مهدی آباد نسبت به گرماب در وضعیت بهتری قرار دارند و خواسته ما از مردم گرماب هم این است که در مصرف آب صرفه جویی بیشتری داشته باشند.

مدیر امور آبفار قاین به حمل آب به این روستاها اشاره کرد و ادامه داد: در جهت حل مشکل آب این روستاها، آبرسانی سیار به روستا نیز در دستور کار قرار گرفته است و تا حل کامل مشکل ادامه خواهد یافت..

عیدی از قرارداد با پیمانکار در جهت حفر چاه جدید خبرداد و گفت: قراردادی با یک شرکت پیمانکاری منعقد گردیده است و این شرکت نیز قول داده است ظرف مدت 14 روز آینده حفر چاه جدید در مجتمع گرماب را آغاز کند.

وی از عموم مردم خواست تا با صرفه جویی در مصرف آب، همکاری بیشتری با امور آبفار روستایی داشته باشند تا این امور نیز بتواند با افزایش ساعات بهره مندی مردم از آب، خدمات رسانی بهتر و بیشتری به مردم داشته باشد

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان