چهارشنبه, 23 آبان 1397
 
آخرین اخبار
 

مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی در آستانه هفته صرفه جویی در مصرف آب: بیش از 76 درصد از مشترکین خانگی، الگوی مصرف را رعایت کردند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته صرفه جویی در مصرف آب از رعایت الگوی مصرف توسط بیش از 76 درصد از مشترکین خانگی این شرکت در دوره اول سال 97 خبر داد.

مهدی صفوی نژاد با بیان این مطلب افزود: این میزان از مشترکین طی دوماهه مربوط به دوره اول سال جاری، بالغ بر یک میلیون مترمکعب آب مصرف داشتند و در شرایط مطلوب مصرفی قرار گرفته اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در ادامه به مصرف مشترکین بیش از الگوی مصرف اشاره کرد و یادآور شد: بالغ بر 22 درصد از مشترکین خانگی بیش از میزان الگوی مصرف استفاده نموده اند که مجموع مصرف این تعداد نیز یک میلیون مترمکعب و برابر با مصرف مشترکین تا الگوی مصرف می باشد.

صفوی نژاد به تابستان گرم پیش رو و همچنین تنشهای آبی اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی توان مجموعه شرکت در سطح استان در جهت کاهش هرچه بیشتر معضلات کم آبی در تابستان بسیج گردیده است و چنانچه همچون همیشه همکاری های مردم چه در رعایت الگوی مصرف و همچنین مدیریت صحیح مصرف در کنار تلاش مسئولین واقع گردد قطعا تابستان امسال نیز با مشکلات کمتری طی خواهد شد.

وی فصل گرم در استان را از اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر پاییز عنوان نمود و گفت: در زمان پیک مصرف و اوج گرما نزدیک به 460 روستا با جمعیتی بالغ بر 63 هزار نفر توسط ناوگان آبرسانی سیار آبرسانی میشوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به مشکلات عملیات اجرایی پروژه ها آبرسانی اشاره کرد و افزود: پراکندگی روستاهای هدف آبرسانی و کافی نبودن اعتبارات و همچنین کمبود نیروی انسانی و پیمانکار از جمله مشکلات فراروی شرکت در بحث اجرای پروژه های آبرسانی است.

وی با بیان اینکه فرآیند تامین، انتقال و توزیع آب در روستاها به طور کامل برعهده شرکتهای آب و فاضلاب روستایی است تصریح کرد: به جهت پراکندگی و عدم تراکم جمعیت روستایی در استان، گاهاً جهت انتقال آب از محل چاه و یا منابع پایدار آبی به اولین روستا، اقدام به احداث چندین کیلومتر خط انتقال با ایستگاههای پمپاژ متعدد و دیگر تاسیسات با هزینه های قابل توجه گردیده است و این درحالی است که تا این قسمت از پروژه که شامل صرف هزینه و وقت زیادی شده هیچ روستایی هنوز از نعمت آب برخوردار نشده است.

صفوی نژاد با دعوت از اهالی روستاهای در دست آبرسانی به خویشتنداری و صبوری، ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم و مسئولین، فرآیند اجرایی پروژه های آبرسانی سرعت بیشتری گرفته و طعم خدمت رسانی به کام همگان شیرین آید.   

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان