دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

بهره مندی 227 خانوار از آب سالم و پایدار با افتتاح مجتمع آبرسانی القار در شهرستان بیرجند خراسان جنوبی

در ادامه برنامه های افتتاحیه شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در دهه مبارک فجر سال 1396، با حضور فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرعامل شرکت آبفار استان و تنی چند از مدیران و مسئولین شهرستانی، مجتمع آبرسانی القار در شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در کنار سایر ارگانها و دستگاههای خدمات رسان، شرکت آبفار استان نیز با تمام توان خدمت رسانی به روستاییان عزیز را در دستور کار خود دارد.

مهدی صفوی نژاد افزود: از یک سو مدیریت تولید توسط این شرکت و همچنین مدیریت مصرف از سوی مردم می تواند راهی جهت عبور از مشکلات کم آبی در استان باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بیرجند نیز در این مراسم به تشریح این پروژه پرداخت و گفت: مجتمع آبرسانی القار از بخش مرکزی شهرستان بیرجند است که شامل هفت روستای القار، مافنداب، استخر، آرویج، کوچ، محمدسلطان و رقی آباد می باشد و با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد و 700 میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی به بهره برداری می رسد.

ماشاءا... زراعتکار با اشاره به اطلاعات فنی و عملیات اجرایی پروژه تصریح کرد: احداث 7 باب مخزن ذخیره به حجم مجموع 1310 متر مکعب، 16 کیلومتر خط انتقال، 8 کیلومتر شبکه توزیع، 5 مورد حصارکشی به طول مجموع 350 متر، 600 متر خط برق، یک مورد ایستگاه پمپاژ و یک باب موتورخانه به مساحت 16 مترمربع از جمله اقدامات اجرایی این مجتمع بوده است.

وی با بیان اینکه 227 خانوار از این پروژه بهره مند شده اند خاطرنشان کرد: 616 نفر در این 7 روستا در قالب 257 مشترک، از خدمات پایدار آبرسانی بهرمند شده اند.

زراعتکار ابراز امیدواری کرد پس از آبرسانی به این منطقه سایر خدمات زیربنایی نیز جهت رفاه اهالی ساکن در این روستاها برقرار گردد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان