چهارشنبه, 25 مهر 1397
 
آخرین اخبار
 

بیش از 26 درصد روستاهای خراسان جنوبی با تانکر سیار آبرسانی میشود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی اظهار داشت: از هر چهار روستا در خراسان جنوبی، یک روستا تحت پوشش ناوگان آبرسانی سیار قرار دارد.

مهدی صفوی نژاد افزود: براساس سرشماری سال 1395، استان خراسان جنوبی دارای 1749 روستای دارای سکونت میباشد که از این تعداد 831 روستا کمتر از 20 خانوار و 918 روستا نیز بالای 20 خانوار جمعیت دارند.

وی ادامه داد: با درنظر گرفتن ایام پیک مصرف و تغییر الگوی مصرف در فصول گرم و سرد سال، به طور متوسط بین 420 تا 460 روستای استان با تانکر سیار آبرسانی میشوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به فرآیند آبرسانی سیار به عنوان یک روش مقابله با شرایط بحرانی، بیان داشت: متاسفانه طی خشکسالیهای دو دهه اخیر در استان خراسان جنوبی، آبرسانی سیار به روشی معمول و پایدار بدل گردیده است.

صفوی نژاد تصریح کرد: منابع آبی قابل دسترسی برای حدود 300 روستا به طور کامل از بین رفته و تنها منبع تامین آب آنها از طریق آبرسانی سیار تامین میشود.

وی با بیان این‌که برخی روستاها دارای منابع آبی اندکی از جمله چشمه و قنات می باشند، خاطر نشان کرد: بالغ بر 125 روستا در استان در حد مصارف شرب به منابع آبی محلی دسترسی دارند و از طریق آبرسانی سیار، تنها آب بهداشت خود را تامین میکنند.

مهدی صفوی نژاد عنوان کرد: در حال حاضر آبرسانی سیار توسط تعاونی دهیاری های روستایی و با بکارگیری 31 دستگاه تانکر در استان انجام میگرد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان