یکشنبه, 01 مهر 1397
 
آخرین اخبار
 

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت آبفار خراسان جنوبی عنوان کرد: یکی از بیشترین موارد مکاتبات درخواستی روستائیان، تامین آب شرب باکیفیت است.

        

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع مدیران و کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی، پیرامون مباحث و مشکلات فرارو به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علی اکبر بسکابادی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: بیان مشکلات و دیدگاههای کارکنان و پاسخگویی و پیگیری توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی می تواند باعث ایجاد تعامل دوسویه جهت رفع نیازهای مردم، بویژه روستائیان گرامی باشد.

بسکابادی افزود: به همین منظور طی جلسه ای، مدیران امور شهرستان و روسای ادارات ستادی به بیان مشکلات، چالشها و پیشنهادات خود برای رفع موانع و محدودیت ها خواهند پرداخت.

حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی نیز با اشاره به این موضوع که بیشترین موارد مکاتبات درخواستی روستائیان، تامین آب شرب باکیفیت است، تصریح کرد: مسئله آب و تامین آن در استان یک مسئله جدی است که نیازمند توجه ویژه تمامی مسئولین به این مهم است.

وی افزود: خشکیدن منابع محلی سبب گردیده نیاز روستائیان به آب شرب مطمئن و پایدار، صرفاً از طریق اجرای پروژه های بزرگ صورت گیرد که این موضوع نیاز به تامین اعتبارات کافی دارد.

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی همچنین ابراز امیدواری کرد طی جلسات متعدد با مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور و دیگر مسئولین مرتبط با تامین اعتبارات عمرانی نسبت به تحقق این مهم اقدام گردد.

محمدزاده، معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت شبکه های آبرسانی روستاهای استان تصریح کرد: به علت عمر طولانی و فرسودگی، هدر رفت آب در شبکه های توزیع بسیار بالاست و اعتبارات ویژه ای را از محل نگهداری می طلبد.

وی همچنین به بالا بودن نرخ آب تمام شده در استان اشاره کرد و گفت: پراکندگی و عدم تراکم روستاها، دور افتاده بودن و بعضاً صعب العبوری مناطق کوهستانی، به طوری که آب باید از نقاط دور دست و با احداث چندین ایستگاه پمپاژ به منطقه مورد نظر منتقل گردد، از جمله عوامل بالا بودن نرخ تمام شده آب می باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بیرجند در بخش دیگری از این جلسه به مشکلات مالی شرکت اشاره کرد و افزود: ضرایب تعرفه ای آب بها در استان، که در برخی شهرستانها تنها 0.58 (پنجاه و هشت صدم) درصد می باشد، بسیار پایین و ناچیز است و این میزان برای این منطقه از کشور و با وجود این محرومیت ها، عادلانه نخواهد بود.

مهدی صفوی نژاد همچنین میزان بهره مندی شرکت از محل کمک زیان دولت را ناچیز توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی از جمله شرکتهای زیانده دولتی می باشد که نیاز مبرم به کمک زیان دولت دارد که مقدار پیش بینی شده آن با توجه به درصد تخصیص یافته بسیار پایین بوده و کارگشا نمی باشد.

در ادامه این جلسه مطالب مختلف دیگر نیز از سوی سایر مدیران مطرح گردید که حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی با صعه صدر به بررسی و پاسخگویی به آن پرداختند.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان