دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

با حضور مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی انجام گرفت؛ بررسی روند پیشرفت فیزیکی پروژه های اجرایی شهرستان درمیان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به همراه تنی چند از مدیران و کارشناسان این شرکت، با حضور در منطقه، روند اجرایی پروژه های آبرسانی روستایی شهرستان درمیان را مورد بررسی قرار داد.

راستین راستکار، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان درمیان، ضمن تایید این خبر اظهار داشت: در بخشی از این بازدید مجتمع های درمیان و فخرود مورد ارزیابی میدانی قرار گرفت و از محل چاه، تاسیسات و همچنین خطوط انتقال این پروژه ها دیدن به عمل آمد.

وی ادامه داد: در جریان این بازدید، تذکرات و موارد متعددی در جهت تسریع در روند اجرای این پروژه ها مورد طرح و برسی واقع گردید، تا هرچه زودتر شاهد اتمام پروژه و بهره برداری از آن باشیم.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان درمیان همچنین به بررسی میدانی پروژه آبرسانی مجتمع کلاته ملا اشاره کرد و افزود: در ابتدای مسیر، از مراحل اجرای شبکه توزیع روستای نخاب بازدید به عمل امد و دستورات و تدکرات لازم به پیمانکار داده شد و مقرر گردید تا در اسرع وقت عملیات اجرای خط انتقال و احداث مخزن ذخیره روستا نیز آعاز گردد.

راستین راستکار ادامه داد: مسیر اجرای خط انتقال و مخزن ذخیره روستای گیت از دیگر مناطقی بود که تحت بررسی قرار گرفت و موارد فنی و اصولی در جلسه هم اندیشی و نشستی که در محل کارگاه پروژه برگزار شد به کارشناسان و ناظر و پیمانکار داده شد تا سریعا پیگیری و انجام گردد.

وی به بازدید از مسیر اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال لوله جی ار پی دشت شیرکاب اشاره کرد و یادآور شد: این مسیر جهت اتصال چاه زیدان به چاه دشت شیرکاب در حال اجرا است که جهت تامین آب و جبران کمبود احتمالی روستاهای مجتمع زیدان خواهد بود.

راستکار همچنین با بیان اینکه کار در مسیرهای کوهستانی و صعب العبور و صددرصد سنگی، بسیار دشوار و پرهزینه است، تصریح کرد: اجرای لوله گذاری خط انتقال روستاهای انیک و نوغاب در دست اجرا می باشد که کوهستانی بودن منطقه سرعت این پروژه را بسیار کند کرده است.

وی افزود: مطابق با دستور مدیرعامل شرکت، مقرر گردید ظرف مدت محدود، نسبت به تسریع در اجرای مسیرهای اولویت دار پروژه و احداث برخی مخازن و اتمام لوله گذاری مسیرها تحت نظارت بیشتر ناظرین استان و شهرستان و همچنین ناظر مشاور، اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان درمیان با اشاره به حجم عملیات منطبق با پیمان اجرایی پروژه آبرسانی مجتمع کلاته ملا اظهار داشت: طبق این پیمان که به مدت دو سال و در مهرماه سال ۹۶ منعقد گردیده است، حدود ۷۰ کیلومتر خط انتقال، ۵ کیلومتر شبکه توزیع با احداث ۱۳ باب مخزن ذخیره، ۲ باب ایستگاه پمپاژ، چاهک پمپار، اتاقک تابلو برق و... از جمله احجام عملیاتی این پروژه می باشد.

وی ادامه داد: حدودا با گذشت یکسال از مدت پیمان، بنا به دلایل اقتصادی و نوسانات بازار و عدم تامین لوله و اتصالات و همچنین مصالح پای کار علی الخصوص میلگرد و اهن الات مورد نیاز، تاکنون پیشرفت پروژه شرایط مطلوبی نداشته است.

وی با توجه به مذاکرات و تعاملات انجام شده ابراز امیدواری کرد که سریعا میلگرد و مصالح مورد نیاز در این بخش کار، تامین و عملیات اجرایی این پروژه با جدیت ادامه یابد.

رفع عطش روستاهای همند و خونیک علیا در شهرستان نهبندان خراسان جنوبی

با مشارکت و همکاری اهالی، مشکل بی آبی در روستاهای همند و خونیک علیا شهرستان نهبندان مرتفع شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان با اعلام این خبر اظهار داشت: با تجهیز و بهره برداری از چاه رزرو طارق و اجرای 3 هزار متر خط انتقال و توزیع در مجتمع همند و خونیک علیا مشکل کمبود آب در این روستاها برطرف شد.

سید محمدعلی محمدی افزود: با وارد شدن این چاه به شبکه، قطعی آب در مجتمع طارق و به طبع آن در روستاهای همند و خونیک علیا مرتفع شد.

وی از همکاری شورا و دهیار و مردم روستای همند و خونیک علیا قدردانی کرد و افزود: برای اجرای این خط انتقال همند تا خونیک شورا، دهیار و اهالی روستای خونیک مشارکت داشتند.

با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال، پروژه آبرسانی به روستای شوشود شهرستان بیرجند در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

با حضور فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی، پروژه آبرسانی به روستای شوشود شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: عملیات اجرایی آبرسانی به روستای شوشود از سال 1395 آغاز گردید و تاکنون ادامه داشته و افتتاح می شود.

مهدی صفوی نژاد افزود: جهت اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 764 میلیون ریال هزینه شده است و 141 خانوار با جمعیتی برابر با 460 نفر از آن بهره مند گردیده اند.

وی در ادامه به حجم عملیات اجرایی این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: در این پروژه، 12 هزار و 406 متر لوله گذاری در خط انتقال، اجرای یک باب مخزن ذخیره بتنی به حجم 60 مترمکعب، ساخت بک باب ایستگاه شناور تیپ  fو یک باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

صفوی نژاد همچنین تصریح کرد: احداث 17 باب حوضچه شیرآلات، 252 متر شبکه برق، اجرای 3500 متر جاده دسترسی و ۱۸۰ متر حصارکشی از جمله دیگر اقدامات در این پروژه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه روستای شوشود از یک حلقه چاه دستی با کیفیت بالا جهت آب شرب برخوردار می باشد؛ خاطر نشان کرد: این پروژه دارای ضریب پایداری و اطمینان خوبی است و از طرفی هدف، حفظ داشته های موجود و بالا بردن رفاه و آسایش مردم در جهت مصرف آب بهداشتی می باشد.

وی ادامه داد: شایان ذکر است که آب این پروژه از کیفیت مطلوبی برخوردار است و با توجه به 150 لیتر سرانه مصرف، میتوان با توجه به خطوط و منابع  و میزان دبی چاه، بیش از دو برابر جمعیت فعلی را تحت پوشش قرار داد.

سرپرست معاونت بهره برداری شرکت آبفار خراسان جنوبی معرفی شد

طی مراسمی و با حضور مدیران امور شهرستانها و روسای ادارات ستاد استان، در قالب احکام جداگانه ای، سرپرست معاونت بهره برداری، سرپرست امور شهرستان بیرجند و سرپرست اداره پشتیبانی و خدمات عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی معرفی شدند.

بر همین اساس، طی حکمی از سوی مهدی صفوی نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی، غلامرضا شاهی به عنوان سرپرست معاونت بهره برداری این شرکت انتخاب شد و از خدمات و تلاشهای شایسته علی محمدزاده، معاون اسبق بهره برداری شرکت تقدیر و تشکر صورت گرفت.

همچنین، در قالب حکم جداگانه ای از سوی مدیرعامل شرکت، علی محمدزاده بعنوان سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بیرجند معرفی شد.

در بخش دیگری از این مراسم، روح ا... آهنی نیز به عنوان سرپرست اداره پشتیبانی و خدمات عمومی منصوب گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در جمع معاونین، مدیران و روسای ادارات ضمن ابراز خشنودی و رضایت از عملکرد علی محمدزاده ابراز امیدواری کرد مهندس شاهی ضمن بهره گیری از تجربیات و تخصص ایشان در سمت جدید موفق و پیشرو باشد.

مهدی صفوی نژاد به تلاشها و زحمات تمامی همکاران در نیمه نخست سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به خشکساليها و همچنین مشکل کم آبي در برخی روستاهاي استان، فشارها و زحمات فراوانی جهت عبور از بحران تابستان امسال بر بدنه شرکت تحمیل گردید که به مدد تلاش شبانه روزی تمامی پرسنل استان، در حال گذر از این شرایط هستیم.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه های هفته دولت، افزود: بهره برداری از تک تک پروژه های شرکت به معنی به بار نشستن زحمات مجموعه شرکت است و این تنها بخش کوچکی از خدمات آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی می باشد.

 در پایان این مراسم احکام انتصاب آقایان غلامرضا شاهی به عنوان سرپرست معاونت بهره برداری، علی محمدزاده به عنوان سرپرست امور آبفار شهرستان بیرجند و روح ا... آهنی به عنوان سرپرست اداره پشتیبانی و خدمات عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به ایشان اعطا گردید.

در ادامه برنامه های هفته دولت: بهره برداری همزمان دو مجتمع آبرسانی دهک و تیغدر شهرستان نهبندان در خراسان جنوبی

   

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور دکتر عابدی، معاون امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، دو مجتمع آبرسانی روستایی دهک و تیغدر از توابع شهرستان نهبندان در محل آستان مبارک امامزاده سید علی این شهرستان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به بهره برداری از این دو پروژه افزود: با بهره برداری از این پروژه ها روستاهای مزار سید علی، چاه شماره 5 و 6 و کلاته سنجی از مجتمع تیغدر و همچنین روستای دهک به همراه 52 روستای این مجتمع با جمعیتی بالغ بر 1515 خانوار در شهرستان نهبندان از نعمت آب شرب و بهداشت بهره مند شدند.

مهدی صفوی نژاد در ادامه به تشریح مشخصات فنی مجتمع تیغدر پرداخت و تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سال 1396 آغاز شد و شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه رزرو، لوله گذاری در خط انتقال به طول 20 هزار و 200 متر، لوله گذاری شبکه توزیع 1600 متر و احداث  30 باب حوضچه شیرآلات می باشد.

وی در ادامه به حجم عملیات مجتمع دهک نیز اشاره کرد و یادآور شد: عملیات اجرایی این پروژه نیز در سال 1396 آغاز شد و تجهیز یک حلقه چاه، لوله گذاری در خط انتقال به طول 950 متر، احداث یک باب اتاقک و همچنین 100 متر در طول حصارکشی، را شامل می شود.

شایان ذکر است مراسم افتتاحیه این دو پروژه با حضور دکتر عابدی، معاون امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی و در روستای امامزاده سید علی شهرستان نهبندان و در محل خانه فرزند یکی از شهدای چنگ تحمیلی انجام گرفت.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان و شهرستان نهبندان تقدیر نمود.

 

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان