دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

از طریق ویدئو کنفرانس جلسه مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت آبفار خراسان جنوبی برگزار شد

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی بابت تایید صورتهای مالی هزینه ای (جاری) منتهی به تاریخ 29/12/1396، به ریاست دکتر گیاهی، معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در این جلسه، که به صورت ویدئو کنفرانس انجام می گرفت؛ گزارش هیئت مدیره در خصوص عملکرد سال 96 را ارائه نمود.

مهدی صفوی نژاد با اشاره به تعداد 951 روستای تحت پوشش خاطر نشان کرد: تعداد کل انشعاب آب در سطح روستاهای استان بالغ بر 133 هزار و 997 فقره است و حداکثر ظرفیت منابع آب استان نیز 33 میلیون مترمکعب می باشد.

وی با بیان اینکه میزان آب بدون درآمد برابر با 37.8 درصد می باشد یادآور شد: حجم آب تولیدی و فروش رفته در سطح استان به ترتیب 27 و 15 میلیون مترمکعب در سال بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در خصوص بخش فاضلاب نیز اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش تاسیسات فاضلاب در قالب دو روستای برابر با 5 هزار و 628 نفر می باشد که شامل 1335 فقره انشعاب فاضلاب است.

صفوی نژاد به بیان خط مشی و برنامه های اجرایی شرکت پرداخت و افزود: توجه به نیروی انسانی متخصص، زمینه مشارکت تمامی کارکنان، جلب رضایت مشترکین و ذینفعان، توسعه فرهنگ اسستفاده بهینه، برون سپاری و استفاده از نرم افزارها و سیستم های نوین از جمله برنامه های این شرکت در راستای رویکردهای وزارت نیرو است.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش به چالشهای فراروی شرکت نیز اشاره کرد و گفت: خشکسالی های 19 ساله، تنش آبی در روستاهای استان، فرسودگی شبکه ها به دلیل قدمت آنها و عدم تخصیص اعتبار جهت راهبری و نگهداری شبکه ها را از جمله این چالشها دانست.

صفوی نژاد ادامه داد: عدم استقبال بخش خصوصی جهت راهبری شبکه ها و آب شیرین کن ها، ارزان بودن تعرفه های آب در روستاهای استان و همچنین صرف عمده وقت، انرژی و اعتبارات شرکت های آب و فاضلاب روستایی جهت تامین آب شبکه های آبرسانی را می توان از دیگر مشکلات و چالشهای این شرکت دانست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به برنامه های آتی هیات مدیره شرکت، شفاف سازی قیمت تمام شده آب، ایجاد دفتر معین برای هریک از مجتمع های آبرسانی، کاهش نیروهای غیرتخصصی و بکارگیری نیروهای متخصص، احصا و شناسایی اجزا آب بدون درآمد و پیگیری وصول مطالبات سنواتی و تعیین تکلیف بدهی های مشکوک الوصول را بخشی از این برنامه ها عنوان کرد.

در پایان جلسه مجمع، دکتر گیاهی، رئیس این جلسه، ضمن تشکر از مجموعه شرکت آبفار خراسان جنوبی به جهت ارائه خدمات مطلوب به روستائیان عزیز، با توجه به خشکسالیهای متوالی، عدم تراکم جمعیتهای روستایی و وسعت عرصه تحت خدمات آبرسانی روستایی در استان، عملکرد شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی را فاقد هرگونه بند حسابرسی موثر دانست و نتیجه حسابرسی را وضعیت مطلوب اعلام نمود.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان