دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

جلسه هم اندیشی مدیران آبفار خراسان جنوبی در محل ستاد شرکت برگزار شد

       

با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران امورهای شهرستان و روسای ادارات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در محل ساختمان ستاد استان، اولین جلسه هم اندیشی مدیران شرکت پس از معارفه مدیرعامل جدید برگزار گردید.

مهدی صفوی نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی، اظهار داشت: در شرایط کنونی، بزرگترین مسئله شرکت، توجه به تنشهای آبی استان و پیشگیری از تبدیل آن به حالت بحرانی است.

وی با بیان این موضوع به نوعی به دستور این جلسه اشاره کرد و افزود: در این جلسه مبحث تنش آبی در سه رکن تامین، انتقال و توزیع مورد بررسی قرار می گیرد.

صفوی نژاد ادامه داد: جمع بندی صورتهای مالی در دو بخش حسابهای جاری و عمرانی، همچنین میزان اتفاقات ثبت شده در سامانه و آب به حساب نیامده از دیگر موارد مربوط به دستورات این جلسه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به پراکندگی روستاهای استان، تنها راه برای آبرسانی از محل چاههای عمیق، ایجاد مجتمعهای بزرگ آبرسانی می باشد که با توجه به بعد مسافت و تفاوت ارتفاع در نقاط مختلف، نیاز به اجرای خطوط انتقال طولانی و ایستگاههای پمپاژ متعدد است که این امر اعتبارات وسیعی را می طلبد.

صفوی نژاد با اشاره به اینکه مهمترین بعد کار شرکت پس از اجرای پروژه های آبرسانی آغاز می شود، افزود: پس از اجرای این مجتمع ها و آبرسانی به روستاهای هدف در مناطق مختلف، موضوع اساسی که هرگز نباید مورد غفلت واقع گردد، بحث بهره برداری، راهبری و نگهداری از تاسیسات و شبکه های آبرسانی روستایی است که در شرایط فعلی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی و با وجود خشکسالیهای دو دهه اخیر در کشور، رویکرد صنعت آب و فاضلاب باید از مدیریت تولید به مدیریت مصرف و تقاضا تغییر کند؛ این بدان معنی است که در نخستین گام، برنامه های شرکت باید به سمت و سوی مدیریت داشته ها حرکت کند و حفاظت بی قید و شرط از منابع آبی و تاسیسات در دستور کار شرکت قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی مدیریت هدر رفت آب را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با انجام به موقع عملیات اصلاح و بازسازی تاسیسات و شبکه های فرسوده و همچنین کالیبره کردن دستگاههای اندازه گیری، هشدار دهنده، تنظیم کننده و ... می توانیم در مسیر اهداف و برنامه های شرکت حرکت نماییم؛ که البته مسیری دشوار و پرهزینه خواهد بود.  

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت فرآیند آبرسانی سیار اشاره کرد و افزود: در حقیقت آبرسانی سیار اقدامی فوری در شرایط بحرانی است که متاسفانه در استان ما به روشی دائمی و پایدار تبدیل گردیده و عموماً در بسیاری از روستاهای استان از آن به عنوان تنها منبع تامین آب شرب و بهداشت یاد می کنند.

در ادامه این جلسه نیز هریک از معاونین، مدیران و روسای ادارات، گزارش های مبسوطی در حوزه های تخصصی در رابطه با دستورات جلسه ارائه دادند و نسبت به ارائه پیشنهادات، درخواستها و انتقادات تخصصی خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان نیز به دستور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی مقرر گردید این جلسات به صورت دوره ای و منظم با موضوع مدیریت مصرف و کاهش هدر رفت در تاسیسات و شبکه های آبرسانی برگزار گردد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان