دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

مدیر امور آبفار شهرستان قائنات در خراسان جنوبی: آموزش و پرورش مهد فرهنگسازی عمومی است

با حضور مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات و مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان و جمعی از مدیران و کارشناسان، پیرامون موضوع بحران آب در استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محمدرضا عیدی با اشاره به خشکسالیهای دو دهه اخیر در کشور و استان خراسان جنوبی اظهار داشت: موضوع پر اهمیت در طول خشکسالیهای اخیر، مدیریت بحران و فرار از کم آبی در نقاط مختلف، به ویژه روستاهای استان می باشد.

وی ادامه داد: در کنار اقدامات فوریتی و یا مدت دار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، نقش پررنگ و تاثیر گذار مردمی در مباحثی چون مدیریت مصرف و مقابله با شرایط بحرانی بر کسی پوشیده نخواهد بود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قاینات آموزشهای صحیح و پایه ای و همچنین نهادینه کردن و فرهنگسازی عمومی را مهم و تاثیرگذار برشمرد و تصریح کرد: روشها و تکنیک های مدیریت صحیح مصرف آب، می بایست در بین مردم بازآموزی شود و خانواده بزرگ تعلیم و تربیت بهترین گزینه جهت تحقق این امر می باشد.

عیدی آموزش و پرورش را مهد فرهنگسازی عمومی دانست و عنوان داشت: خط مشی آموزشی در مدارس و جامعه هدف با وجود ذهن های آماده و آموزش طلب دانش آموزن میتواند فضای مناسبی جهت شناخت ارزش و صیانت از آب در این شرایط بحرانی مهیا کند و این آموزه ها را به خانواده های خود نیز منتقل سازند.

وی همچنین به مدیریت هزینه ای خدمات رسانی در صنعت آب و فاضلاب اشاره کرد و ادامه داد: پرداخت به موقع قبوض آب بها از سوی تمامی مشترکین این صنعت می تواند بر کیفیت و سرعت ارائه هرچه بهتر خدمت رسانی بیفزاید که برای این مهم نیز می توان از نقش کلیدی معلمین و دبیران سختکوش در اشاعه این موضوع در بین دانش آموزان بهره کافی را برد.

در ادامه این نشست، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قاینات نیز در اقدامی قابل تحسین، دستورات لازم جهت ارسال نامه و ابلاغ به کلیه مدارس روستایی در تمام مقاطع، در راستای همکاری در پرداخت به موقع قبوض و همچنین مدیریت صحیح مصرف و روش های جلوگیری از هدر رفت آب، را صادر نمود.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان