چهارشنبه, 23 آبان 1397
 
آخرین اخبار
 

انتصاب مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی

    

در آیین تکریم و معارفه مدیران جدید و قدیم شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی، شاهین پاکروح اظهار داشت: امروز با توجه به حساسیت موضوع آب و با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به روستاها و اهتمام جدی دولت تدبیر و امید فرصت خوبی برای توسعه زیرساخت های تامین آب روستاهای کشور داریم.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان داشت: در سنوات قبل مقطعی از ردیف مجتمع های ملی بودجه نداشتیم ولی دوباره در سال 94 و در ادامه در سال 96 این اعتبارات در امر آبرسانی به روستاها گنجانده شد.

وی تصریح کرد: در مرحله اول 500 میلیون دلار و در مرحله دوم 300 میلیون دلار به امر آبرسانی اختصاص پیدا کرد که 900 مجتمع روستایی با جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر از این رقم بهره مند خواهند شد که امید به زندگی ارتقای بهداشت و استمرار حیات در روستاها افزایش خواهد داشت.

پاکروح ادامه داد: این فرصتی مغتنم است که بتوانیم آب پایدار و خدمات مستمر را در کشور برقرار و از مواهب آب سالم و بهداشتی روستاییان را بهره مند کنیم و زیرساخت ها را توسعه و ارتقاء دهیم.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه قریب 15 سال تهدیدی به نام خشکسالی در کشور داریم، اذعان داشت:  با خشکسالی به لحاظ کمی کاهش روان آب ها را داشته ایم که آثار سوء آن در منابع زیرزمینی کشور مشاهد می شود و امیدواریم با این اعتبارات بتوانیم در اجرای پروژه های عمرانی روستاییان و در گام بعدی بهره برداری با روشهای  جدید را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین دغدغه ما موضوع اقتصاد آب است، گفت: هزینه آب شرب شهری کمتر از 0/3 درصد و در روستایی کمتر از 0/2 درصد است که با جایگاه واقعی آب در تضاد است.

پاکروح تصریح کرد: علیرغم اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی شرکتی دولتی می باشد، اما به لحاظ اقتصاد آب مشکل داریم و با توجه به اینکه تاسیساتی با صرف هزینه های زیاد داریم و درآمدهایی که از محل فروش آب احصاء می شوند، به حدی نیست که هزینه های ابتدایی ما را تامین بکند.

معاون راهبری و نظارت بر بهرهبرداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه  تاسیساتی که ایجاد می شوند باید 25 تا 30 سال طول عمر داشته باشند، ادامه داد:  این موضوع زمانی به اوج خود خواهد رسید که ما منابع مالی لازم برای این موضوع داشته باشیم و دولت در قالب اعتبارات استانی برای ما به اندازه ای اعتبار قرار دهد که بهره برداری مطلوب رقم بخورد.

وی گفت: ما قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب روستاها و شهرها را به مجلس ارائه دادیم که این قانون از محل اعتبارات ملی 5 درصد و محل اعتبارات استانی 10 درصد از طرح های روستایی حمایت می کند که 33 میلیارد تومان به پروژه های آبرسانی استان اختصاص یافته است.

پاکروح افزود: ما برای پایداری در خدمت رسانی به برنامه عملی نیاز داریم که بتوانیم در حوزه تعمیرات و نگهداشت، تاسیسات را مدیریت کنیم و به موقع عملیات بازسازی و تعمیر آن ها را انجام دهیم.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی کشور ضمن تشکر از زحمات مهندس بسکابادی گفت: ایشان با مدیریت و ارتباط خوبی که داشتند یک هم افزایی و کار گروهی در استان شکل دادند و علیرغم تنگناهای مالی شاهد بهبود خدمات رسانی در حوزه روستایی بوده ایم.

وی بیان کرد: با اجرایی شدن پروژه های آبرسانی از محل صندوق توسعه ملی شاخص استان خراسان جنوبی به مرز 100 درصد خواهد رسید که تحول بزرگی رقم خواهد خورد که این تکلیف بزرگی را برای مجموعه ابفار استان ایجاد می کند.

پاکروح خاطر نشان کرد: از مهندس صفوی نژاد نیز درخواست دارم از تمام ظرفیت های نیروی انسانی استان استفاده کرده تا با پیگیری های ایشان و روحیه هم افزایی بیش از پیش همکاران، شاهد توسعه شاخصه های خدمت رسانی به روستاهای استان باشیم.

در پایان نیز با اهداء لوح تقدیر از زحمات بی شائبه آقای علی اکبر بسکابادی در مدت تصدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی قدردانی گردید و حکم انتصاب مهندس مهدی صفوی نژاد توسط معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرائت و به ایشان تقدیم شد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان