دوشنبه, 26 آذر 1397
 
آخرین اخبار
 

عملکرد هفته پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تبیین شد.

مهدی نسیمی اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و تاکیدات بسیار حکیمانه ایشان مبنی بر جدی گرفتن مبحث پدافند غیرعامل در کشور و اطلاع رسانی بین آحاد مردم، هدف بر این است که ضمن ارتقاء سطح آگاهی مدیران و کارشناسان، بتوانیم به طور کلی نسبت به جایگاه مهم پدافند غیرعامل و اهداف آن در تامین امنیت کشور و نظام اقدام نموده و این مهم را در افکار عمومی جامعه به عنوان یک اصل نهادینه سازیم.

رئیس اداره بحران، بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت آبفار خراسان جنوبی گفت: در اولین روز هفته نکوداشت پدافند غیرعامل در دیدار صمیمانه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند در سخنان ایشان بر اهمیت جایگاه پدافند غیرعامل با اشاره به آیات قرآنی و احادیث مرتبط تاکید شد و در خصوص لزوم آمادگی و به روز شدن علوم و فناوری ها در برابر نفوذ و توطئه های دشمن اصلی ملت ایران – آمریکا- و... تذکرات لازم ارائه گردید.

وی ادامه داد: تشکیل جلسه شورای هماهنگی مدیران مدیریت بحران صنعت آب و برق استان و برنامه ریزی جهت نکوداشت پدافند غیرعامل و برگزاری جلسه نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در محل شرکت با حضور مدیرعامل و معاونین به منظور بررسی چالش ها و نقاط ضعف و قوت موجود علی الخصوص در زمینه کیفیت و سلامت آب شرب روستاهای تحت پوشش و همچنین کمیت آب و پایداری شبکه ها در راستای خدمت رسانی بهتر از دیگر اقدامات انجام شده در هفته پدافند غیرعامل بود.

نسیمی با بیان اینکه کارگاه های آموزشی جنگ روانی، پدافند سایبری و واکنش سریع با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان برگزار شد، گفت: این کارگاه های آموزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی مدیران و کارشناسان در حوزه پدافند غیرعامل و اصول مرتبط با آن و همچنین چرخه مدیریت بحران و انواع تهدیدات درحیطه پدافند غیرعامل- آشنایی با جنگ نرم و مفاهیم جنگ روانی برگزار شد.

رئیس اداره بحران، بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت آبفار خراسان جنوبی بیان کرد: رزمایش های قطع برق با فرضیه بررسی عملکرد و نحوه واکنش، نشت گاز کلر و خنثی سازی با فرضیه آمادگی و بروز شدن نیروها و نشت گاز کلر با فرضیه سنجش ملاحظات مدنظر از لحاظ پدافندی از جمله دیگر اقداماتی بود که در این هفته با کمک دستگاه های همکار برگزارگردید.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به ابلاغیه جدید سازمان پدافند غیرعامل مبنی بر نوع سطح بندی مراکز (حیاتی- حساس- مهم) انتظار این است که با توجه به اهمیت رصد و پایش کیفیت و سلامت آب شرب روستاهای تحت پوشش، کلیه مراکز ابنیه ای شامل: مخازن ذخیره، منابع برداشت، تاسیسات سالم سازی (گاز کلر و دیگر مواد گندزا) جزء مراکز مهم شناخته شوند تا بتوان اعتبار مربوط به بند ((ز)) تبصره 12 را جهت هزینه کرد در این راستا را جذب نمود.

گفتنی است اطلاع رسانی و تبلیغ دستاوردهای پدافند غیرعامل دستگاه اجرائی در صداوسیما و تبلیغات محیطی به صورت نمایشگاه، روزنامه، بنر و پوستر و پیامک اطلاع رسانی و تبلیغ شد.

 
 
 
 


 

 

 

پیوندها

 

 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت خبری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی محفوظ میباشد
طراحی و پیاده سازی توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان